Edukacja akademicka dla społeczeństwa. Kształcenie. Wychowanie. Opieka.


Witamy
na oficjalnej stronie konferencji „Edukacja akademicka dla społeczeństwa. Kształcenie. Wychowanie. Opieka”. Jest to cykl konferencji organizowanych wspólnie przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (Zakład Edukacji przez Media i Sztukę w Instytucie Edukacji Szkolnej) oraz, Państwowy Uniwersytet im. F. Dostojewskiego w Omsku (Katedrę Pracy Socjalnej, Pedagogiki i Psychologii) we współpracy z Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Kielc, Urzędem Gminy i Miasta Chęciny oraz Świętokrzyskim Centrum Kształcenie Młodzieży i Dorosłych „Uniwerek”.


Konferencja jest jednym z elementów zawartej przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego  i Omski Państwowy Uniwersytet im. F. Dostojewskiego umowy o współpracy naukowej. Rozpoczyna ona cykl konferencji, które odbywać się będą raz w roku, na przemian w Polsce i w Rosji. Za pośrednictwem tego portalu informować będziemy o wszystkich wydarzeniach naukowych związanych z wyżej wymienioną współpracą międzynarodową.

Nauka i kultura nie znają granic.

Nasze mądre publikacje ...

Dorośli są zakochani w cyfrach

Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeżeli opowiadacie im o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze. Nigdy nie usłyszycie:, „Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle?”
Oni spytają was: „Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile waży? Ile zarabia jego ojciec?” Wówczas dopiero sądzą, że coś wiedzą o waszym przyjacielu.
Jeżeli mówicie dorosłym: „Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z pelargoniami w oknach i gołębiami na dachu” – nie potrafią sobie wyobrazić tego domu. Trzeba im powiedzieć: „Widziałem dom za sto tysięcy franków”. Wtedy krzykną: „Jaki to piękny dom!”

Mały Książe

Dowód istnienia

Jeżeli powiecie dorosłym: „Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, że był śliczny, że śmiał się i że chciał mieć baranka, a jeżeli chce się mieć baranka, to dowód, że się istnieje” – wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci. Lecz jeżeli im powiecie, że przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawać niemądrych pytań. Oni są właśnie tacy. Nie można od nich za dużo wymagać. Dzieci muszą być bardzo pobłażliwe w stosunku do dorosłych.

Mały Książe

Repozytorium

W tym miejscu możesz za darmo pobrać program oraz dokumenty organizacyjne.

Pobierz Program

Media

Obserwuj nas na portalach społecznościowych oraz oglądaj transmisję na żywo.

Live broadcast

I SPOŁECZNOŚĆ


Uniwersytet Jana Kochanowskiego 


Омский государственный университет им. Ф.М. Достоевского

JSN Pixel is designed by JoomlaShine.com